Güncel Yedek Parça Fiyat Listeleri

Sistemi üzerinden yapacağınız tercihler sayesinde yedek parça fiyat listesi incelemek istediğiniz her durumda farklı... 

Gri Sohbetin Sunduğu Ayrıcalıklar

Gri sohbet olarak sizlere sunmuş olduğumuz sohbet ayrıcalıkları sayesinde en kolay ve en kaliteli şekilde odalar sunuyoruz.... 

İdeal Sohbet Odalarıyla Farklı

İdeal sohbet her zaman için yılların deneyimi ile sizlere çok güzel anlar yaşatan bir sohbet sitesi olarak bilinmektedir.... 

Stres Ömür Azaltıyor

Hayat büyük mücadelelere sahne olur. Kazanmak için gün boyu enerjimizi harcar dururuz. Para kazanmak için harcadığımız... 

Sarılık ve Tedavisi

Safranın kana karışması sonucu dokuların göz aklarının sarıya boyanması ile ortaya çıkar. Tıp dilinde ikter... 

198 views

Diş Ağrısı Nasıl Durdurulur?

Kategori : Sağlık - Etiketler :, , , - Tarih : 24 Haziran 2017

Şiddetli diş ağrısı çekiyorsanız, ağrı çektiğiniz diş bölgesini tespit edip bu bölge iyice fırçalanmalıdır. Diş fırçalamak çürük dişlere sıkışan yemek artıklarını temizler. Dişlerinizi diş ipi ile temizlemek de diş ağrısını durdurabilir.

Diş ağrısını durdurmak için yarım çay bardağı içine 1 kaşık tuz katıp karıştırın. Karışımla gargara yapmak diş ağrınızı durdurabilir. Diş içindeki mikropların ölmesine diş ağrınızın dinmesine neden olacaktır.

Diş ağrısını durdurmada bir diğer yol karanfil çiğneyip sirkeli su ile gargara yapmaktır. Sarımsak ve soğan çiğnemek diş ağrısını dindirir. Ağrıyan dişin üzerine aspirin türü ağrı kesiciler koymak diş sağlığı açısından sakıncalıdır.

Diş ağrısı için sarımsak hafif tuzla ezilir. Bir damla suyla ıslatın. Dişinizin üzerine baskı uygulayın. Her ağrıma yaşandığında bunu yapmanız diş ağrınızı dindirecektir.

Diş ağrısını dindirmede doğal teknikler şunlardır:
1- Yatar pozisyon diş ağrısını tetikler, gece diş ağrısı başladıysa yatarken yastığınızın yüksek olmasına dikkat edin.
2- Dişleri diş ipi ile temizleyin.
3- Yemek sonrası dişleri mutlaka fırçalayın.
4- Sirkeli su gargarası yapın.
5- Dişe kolonya aspirin alkol koymayın. Onun yerine karanfil yağı ya da kuru karanfil koyun.
6- Ağrıyan diş bölgesine soğuk kompres uygulaması yapabilirsiniz.
7- Soğuk suyu ağızda bekletmek diş ağrısını dindirir. Su ağrıyı keser fakat dişlerde iltihap varsa ağrı devam edecektir.

Diş ağrısına evde yapabileceğiniz çözümler şunlardır:
Biber ve tuz karışımı macun, sarımsak, soğan, karanfil ve sıcak su gargarası diş ağrınızı dindirecektir.
1. Biber ve Tuz: Anti- bakteriyel ve analjezik özelliklere sahip biber tuz karışımı macun diş ağrısına iyi gelecektir. Macunu yapmak için 1 tatlı kaşığı biber ve 1 tatlı kaşığı tuz bir tabakta karıştırılarak macun haline getirilir. Diş ağrısı oluşan bölgeye bu karışımı uygulayın. Dişte meydana gelen mikroplar ölüp ağrınız kısa sürede kesilecektir.
2. Sarımsak: Doğal antibiyotik özelliğe sahip sarımsak çiğnemek diş ağrısını dindirecektir. Karanfil tuz ve sarımsak karışımından oluşan macun diş ağrı bölgesine uygulandığında 10 dakika içinde etkisini gösterip diş ağrınızı dindirecektir.

Yorumlar (2)
 • 24 Haziran 2017 tarihinde Emine ceylan tarafından

  Diş Ağrısı çok kötü bir agridir. Sabahlara kadar uyumadigimi bilirim

 • 24 Haziran 2017 tarihinde Emrah Berber (Yazar) tarafından

  Yazı dizimizde işte bu ağrılardan kurtulmak için yazıldı. Faydalı paylaşımlarda bulunmaya devam edeceğiz. Bizi izlemeye devam edin.

 • Yorum Yaz
  Ad Soyad :
  E-mail :
  Yorum :