Güncel Yedek Parça Fiyat Listeleri

Sistemi üzerinden yapacağınız tercihler sayesinde yedek parça fiyat listesi incelemek istediğiniz her durumda farklı... 

Gri Sohbetin Sunduğu Ayrıcalıklar

Gri sohbet olarak sizlere sunmuş olduğumuz sohbet ayrıcalıkları sayesinde en kolay ve en kaliteli şekilde odalar sunuyoruz.... 

İdeal Sohbet Odalarıyla Farklı

İdeal sohbet her zaman için yılların deneyimi ile sizlere çok güzel anlar yaşatan bir sohbet sitesi olarak bilinmektedir.... 

Stres Ömür Azaltıyor

Hayat büyük mücadelelere sahne olur. Kazanmak için gün boyu enerjimizi harcar dururuz. Para kazanmak için harcadığımız... 

Sarılık ve Tedavisi

Safranın kana karışması sonucu dokuların göz aklarının sarıya boyanması ile ortaya çıkar. Tıp dilinde ikter... 

0 views

Öksürük ve Tedavisi

Kategori : Sağlık - Etiketler : - Tarih : 07 Eylül 2017

Göğüs, boğaz ve karın boşluğunda meydana gelen öksürükler genelde 3 gurupta toplanır.
1- Kuru Öksürük: Nezle boğaz iltihabı, bademcik iltihabı, aşırı sigara kullanımı, sindirim sistemindeki bozukluklar, gastrit, ishal, kabızlık, bağırsak solucanları, kalp rahatsızlıkları, ses tellerinin hastalanması ile kuru öksürükler görülür.
2-Nöbet Öksürükleri: Boğmaca, ciğer şişmesi, gırtlağın ve hava borusunun tahriş olması, astım gibi durumlar nöbet öksürüklerinin görülmesine neden olur. Bu öksürükte kişi çok az balgam görür.
3-Balgamlı Öksürük: Hastada harıltılar görülür. Hasta balgam çıkarır ve nefesini dışarı vermekte oldukça zorlanır. Bronşit, astım, sinüs iltihabı, kalp hastalıkları, ve tüberkülozun işareti olarak balgamlı öksürükler görülür. İhmal edilmemesi gereken öksürük çeşididir. Kişi mutlaka doktora görünmelidir.

Öksürük tedavisi için bir bardak şalgam suyuna 2 tatlı kaşığı süzme bal konur. Karışım 5 dakika kaynatıldıktan sonra sıcak olarak içilir. Bu tedavi 1 hafta boyunca günde en az 2 defa uygulanmalıdır.
Öksürükler büyük hastalıkların habercisi olabilir. Bu anlamda öksürük durumunda mutlaka uzman doktora gidilmesi gerekir.

Yorum Yaz
Ad Soyad :
E-mail :
Yorum :