Güncel Yedek Parça Fiyat Listeleri

Sistemi üzerinden yapacağınız tercihler sayesinde yedek parça fiyat listesi incelemek istediğiniz her durumda farklı... 

Gri Sohbetin Sunduğu Ayrıcalıklar

Gri sohbet olarak sizlere sunmuş olduğumuz sohbet ayrıcalıkları sayesinde en kolay ve en kaliteli şekilde odalar sunuyoruz.... 

İdeal Sohbet Odalarıyla Farklı

İdeal sohbet her zaman için yılların deneyimi ile sizlere çok güzel anlar yaşatan bir sohbet sitesi olarak bilinmektedir.... 

Stres Ömür Azaltıyor

Hayat büyük mücadelelere sahne olur. Kazanmak için gün boyu enerjimizi harcar dururuz. Para kazanmak için harcadığımız... 

Sarılık ve Tedavisi

Safranın kana karışması sonucu dokuların göz aklarının sarıya boyanması ile ortaya çıkar. Tıp dilinde ikter... 

0 views

Sarılık ve Tedavisi

Kategori : Sağlık - Etiketler : - Tarih : 08 Eylül 2017

Safranın kana karışması sonucu dokuların göz aklarının sarıya boyanması ile ortaya çıkar. Tıp dilinde ikter olarak adlandırılan sarılığın üç çeşidi vardır.
1-Hemolitik sarılık: Kanda bulunan alyuvarların tahrip edilmesi sonucu safranın kana karışması ile ortaya çıkar. Hastanın idrar rengi normal olmakla birlikte büyük abdesti oldukça koyudur.
2- Hepatik sarılık: Virüsün neden olduğu karaciğer iltihabıdır. Karaciğer hücrelerinde şişmeler görülür ve safra yolu tıkanır. Belirtileri oldukça yavaş görülür. Hasta olan kişi ateş, iştahsızlık, ishal ve kusma durumları görülür. En sık görülen sarılık çeşidi budur.
3- Obstrüktif sarılık: Safra kanallarının tıkanmış olması durumudur. Göz aklarında sarı renkler oluşur. Sarılık yüz, boyun, gövde kol ve bacaklara yayılır. İdrarın rengi sarıya yakındır.
Tedavinin ilk şartı yatak istirahatıdır. Kişiye sıkı perhiz uygulanır.

Dört bardak su içine bir avuç doğranmış pazı konularak haşlanır. Haşlama işleminden sonra karışım süzülür. Karışım günde 3 kere 1 er çay bardağı şeklinde içilir.

Yorum Yaz
Ad Soyad :
E-mail :
Yorum :