Güncel Yedek Parça Fiyat Listeleri

Sistemi üzerinden yapacağınız tercihler sayesinde yedek parça fiyat listesi incelemek istediğiniz her durumda farklı... 

Gri Sohbetin Sunduğu Ayrıcalıklar

Gri sohbet olarak sizlere sunmuş olduğumuz sohbet ayrıcalıkları sayesinde en kolay ve en kaliteli şekilde odalar sunuyoruz.... 

İdeal Sohbet Odalarıyla Farklı

İdeal sohbet her zaman için yılların deneyimi ile sizlere çok güzel anlar yaşatan bir sohbet sitesi olarak bilinmektedir.... 

Stres Ömür Azaltıyor

Hayat büyük mücadelelere sahne olur. Kazanmak için gün boyu enerjimizi harcar dururuz. Para kazanmak için harcadığımız... 

Sarılık ve Tedavisi

Safranın kana karışması sonucu dokuların göz aklarının sarıya boyanması ile ortaya çıkar. Tıp dilinde ikter... 

0 views

Stres Ömür Azaltıyor

Kategori : Sağlık - Etiketler : - Tarih : 08 Eylül 2017

Hayat büyük mücadelelere sahne olur. Kazanmak için gün boyu enerjimizi harcar dururuz. Para kazanmak için harcadığımız enerjiyi yine ileride sağlığımıza kavuşmak için kazandığımız parayı harcarız. Hayat bu döngü içinde devam eder durur.

Yapılan araştırmada uzmanlar stresli yaşam sürenlerin ömürlerinin kısaldığını tespit etmiştir. Bu anlamda uzun yaşamak istiyorsanız stresli yaşamdan uzak durmalısınız. Özellikle borsa ve para işleri ile uğraşan stresli kişilerin ömürlerinde ciddi azalma olduğu tespit edilmiştir. Strese bağlı olarak vücudun değişik yerlerinde yaralar çıkabiliyor. Bu yaralar kişiyi kansere kadar götürmektedir.

Para kazanmak için stresli işlerde çalışan kişiler zamanla ruh dengesi bozulmaktadır. Ruh sağlığı bozulan insanlar çevreleri ile iletişim kurarken ciddi sorunlar yaşamaktadır. Yediği yemekten içtiği suya kadar hiçbir şeyden tat almayan insanoğlu zamanla yaşamak için yaşar hale gelir.

Stres birçok hastalığın tetikleyicisi olarak ortaya çıkar. Stresli işlerde çalışan kişilerin başta ruh sağlığı olmak üzere birçok sağlık sorunları ile boğuşur. Kafa içinde çıkan yaralar ve vücudun değişik yerlerinde morarmalar stres sonucu ortaya çıkabilir. Bu yüzden yaşamdan tat almaya bakıp kendimizi stresten uzak tutmalıyız. Garantici bir yaşam seçip hayatımıza dair önemli risklerden uzak durmalıyız.

Şans oyunları, borsa gibi kaybetme riski yüksek faaliyetler içinde olan kişiler stresle baş etme konusunda çoğu zaman güçsüz düşmektedir. Bu yüzden riskli etkinliklerden kendimizi uzak tutmalıyız.

Yorum Yaz
Ad Soyad :
E-mail :
Yorum :